Tüp Bebek Tedavisi Ankara

Ozon terapisiyle başarı oranının artırıldığı tüp bebek tedavisi Ankara merkezimizde muayene olarak ilk adımı atabilir, tedavi süreciyle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Ozon terapisi, sağlıklı hormonal dengeyi kurarak çiftlerin, kucaklarına bebeklerini alması için pozitif sonuçların oranını yükseltiyor. Bilim dünyası onlarca senedir tüp bebek tedavisine yönelik yöntemleri geliştirmek üzere sayısız çalışma gerçekleştirdi. Günümüzde ise teknolojiyle harmanlanan tüp bebek tedavileri, çocuk sahibi olma yolunda yüksek oranda başarılı sonuçların kapısını aralıyor.


Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Kimi çiftlerin doğal yöntemlerle bebek sahibi olmasının önünde engeller olabilmektedir. Bir yıl süresince korunmadan cinsel ilişkisi yaşamalarına rağmen gebelik gözlenmeyen çiftlerde tedavi uygun görülür. Hekimler tarafından çiftler üzerinde yapılan analizler sonucunda doğal gebelik oluşmasına engel var ise laboratuvar ortamında vücut dışı döllenme sağlanır. Aslında doğal yöntem ve tüp bebek tedavisi arasındaki tek fark, tedavide döllenmenin laboratuvar ortamında yapılmasıdır.


ozon tedavisi tüp bebek ankaraTedavide Ozon Terapisinin Önemi Nedir?

Tedavideki başarı oranından önce ozon terapisinin insan vücudundaki faydalarına bakmak gerekir.
Ozon terapisi sayesinde,
  • Dokulara daha fazla oksijen taşınır. Oksijenin ulaştığı dokular canlanır. Fonksiyonları çok daha başarılı şekilde yerine getirirler
  • Bağışıklık sistemi güçlenir
  • Sindirim sistemi rahatsızlıklarına etkilidir
  • Stres ve yorgunluğun negatif etkisini hafifletir

Bu ve tüm faydalarının yanında, ozonun tamamlayıcı tedavi yöntemleri ile tüp bebek tedavisinde başarılı sonuçlar elde edildiği, tıp dünyası tarafından kabul görmüştür. Op. Dr. İlhami Atılgan bu alandaki çalışmaların öncüsü olarak tüp bebek uygulamalarında yeni bir çağın kapılarını aralamıştır.

Ozon tedavisi hormonal dengeyi sağladığı gibi aynı zamanda, rahim tabakasını da güçlendirir. Üstelik gebenin vücut direncini hastalıklara karşı korur, böylelikle anne adayı bebeğini dokuz ay boyunca sağlıklı şekilde taşır. Ayrıca dokulara taşınan oksijen sayesinde bebek tutunması sağlanır.


Tüp Bebek Tedavisinde Ozon

Tedaviye eklenen tamamlayıcı yöntem ozon terapisi iki farklı yöntem ile uygulanabilir.
  • Majör otohemoterapi (kan yolu)
  • Minör otohemoterapi (vajinal)

Hangi yöntemin uygulanacağına karar vermede tek yetkili doktorunuzdur. Hem tüp bebek tedavisi hem de ozon terapisini uygulayacak hekimin, çiftler tarafından doğru seçimi çok önemlidir. Zararsız ve doğal yöntem olarak görülen ozon terapisinin, konusunda uzman bir hekim tarafından uygulanması tedavinin başarını oranını etkilemektedir. Op. Dr. İlhami Atılgan’ın tüp bebek hastalarına uyguladığı ozon tedavisindeki başarı oranı %70'a varan ciddi bir etkide bulunmaktadır.


Tüp Bebek Tedavisi Ankara

Tüp bebek tedavisi Ankara merkezli kliniğimize gelerek uygulamalarımızı öğrenebilirsiniz. Ozon terapisini tüp bebek hastalarında kullanan dünyadaki ilk hekim olarak literatüre geçen Op. Dr. İlhami Atılgan tedaviyi, ek yöntem ozonla birleştirerek birçok çifti bebek sahibi yaptı ve yapmaya da devam ediyor. 10 seneyi aşkın tedavinin öncüsü ve örnek uygulamaların sahibi Dr. Atılgan, aynı zamanda ozon terapisi ve tüp bebek tedavisine yönelik çalışmalarını, konuşmacı olarak davet edildiği pek çok konferansta dünyanın her yerindeki meslektaşlarıyla paylaşmaktadır. Sizler de tedavi sürecinize ilk adımı atmak ve detaylı bilgi almak için bizleri arayabilir, randevu alabilirsiniz.
erkekte kısırlık nedenleri