Kalp ve Damar Hastalıklarında Ozon Tedavisi

Kalp ve Damar Hastalıklarında Ozon Tedavisi
Kalp ve damar hastalıklarında ozon tedavisi; faydalı ve doğru uygulandığında yan etkisi olmayan, güvenilir bir tedavidir. Almanların “kan temizleme” adıyla taçlandırdığı ozon tedavisi ozona intoleransı olan ve belirli kronik hastalara sahip bireyler dışında pek çok kişiye uygulanabilir doğal bir yöntem olarak tercih edilir.


Damardan Ozon Tedavisi ile Sağlıklı Günlere Geri Dönün

Ozon tedavisi, 150 yıllık geçmişinde birçok farklı hastalığın tedavisi sırasında asıl görevi almıştır. Günümüzde kalp hastalıkları ve damar tıkanıklıklarında yöntem sıklıkla uygulanır.  Mucizevi ozon terapisi özetle, oksijenin üç atomlu halinden oluşan ozon gazıdır. Tedavilerde kullanılan bu gaz, damar genişletme özelliğine sahiptir ve kanın akışkanlığını etkileyerek dokulara giden oksijeni artırır. Bu faydaları sayesinde kalp ve damar hastalıklarında ozon tedavisi bir hastada ek bir tedavi uygulaması olarak tercih edilebilir ya da ilaç tedavisine cevap vermeyen kişilerde tek yöntem olarak da kullanılabilir.


Ozon Tedavisinin Zararları Var mı?

Her bir hasta ozonun olumlu ve olumsuz yanlarını merak eder. İyileştirici etkili ozon tedavisi için Bilim Dünyası olumlu bakış açısını korumakta. Her uygulamada olduğu gibi ozon tedavisinde de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Hastaların en çok dikkat etmesi gerekenlerden bir tanesi, merdiven altı ve yetkisiz kurumlarda ozon uygulamasını yaptırmamalarıdır.

Birçok hekim tarafından yöntem, etkili ve güvenilir bir tedavi olarak adlandırır; ancak yine de tüm koşulların sağlandığı sağlık kuruluşlarında, alanında uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Öte yandan, ozon uygulamasındaki dozlara da oldukça dikkat edilmelidir. Aksi halde iyileşmek için emek, zaman ve para harcayan bir kişi, beklentisinin tam tersi bir sonuçla karşılaşabilir.


Kalp ve Damar Hastalıklarında Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi kanda antioksidan ve antienflamatuar etkide bulunmaktadır. Ayrıca ozon, kırmızı kan hücrelerinin akışkanlığını arttırıcı fayda sağlar. Böylelikle damarlarda dolaşım rahatladığı gibi oksijen yükü daha güçlü olan bir yapı elde edilir.

Ozon tedavisi görenlerin yorumları arasında örneğin atar damar problemleri yaşayan buerger hastalarının ağrı hissi olmadan yürünen mesafeyi arttırabildiği, ameliyat riskinin azaldığı gibi geri bildirimlere rastlanır. Ozon terapisinin diğer bir özelliği de ek tedavi olarak uygulanan kalp-damar hastalıklarında ilaç kullanımına olan ihtiyacı zayıflatmasıdır.

Kalp ve damar hastalıklarında ozon tedavisi kişinin rahatsızlıkları artmadan uygulanmaya başlanmalıdır. Hastalığın ilerlediği evrelerde, tedavinin etkileri az gözlenebilir ya da uygulama hiç fayda etmeyebilir.  Her iyileşme yönteminde olduğu gibi ozan tedavisi kalp hastalıkları için uygulanacak ise hastalar mutlaka hekimlere danışmalıdır. Ankara Çankaya'daki Op. Dr. İlhami Atılgan kliniğinden randevu alarak tedavi sürecinize başlayabilirsiniz.
 

Son Yazılar