Diyabetik Ayak Yaralarında Ozon Kullanımı

Diyabetik Ayak Yaralarında Ozon Kullanımı
Diyabetik ayak yaralarında ozon kullanımı ile fonksiyonlarını yitirmeye başlayan dokuların oksijenlenmesi artırılır ve kronikleşen yaralar iyileştirilir. Ozon tedavisi ile diyabet hastalarının en ciddi şikayeti ayak yaralarının ilerlemesi durdurulur. Hekimin verdiği ilaç tedavileri ile birlikte kolaylıkla uygulanabilen diyabette ozon tedavisi, ayağının kesilmesi tehdidi ile karşı karşıya kalan şeker hastalarında da uygulanan etkili bir testek tedavidir.


Ozon Terapisi ile İyileşen Uzuvlar

Şeker hastalığı vücuttaki sinir ve damarlarda çeşitli hasarlara yol açar. Bu hasarlar zamanla; uzuvların fonksiyonlarını tam yerine getirememesine neden olur, organlara zarar verir. Yan etkilerden en çok etkilen uzuv ise ayaklardır.

Her diyabetlinin hayatında bir kez dahi olsa karşılaşabileceği ayak yaraları tedavi edilmezse ciddi problemler doğurur. Kan dolaşımının azaldığı, dokulardaki oksijenin yetersiz kaldığı diyabetli ayaklarda yaralar büyür ve kronikleşir. Diyabetli ayakların tedavi edilmemesi durumları ise ayağın kesilmesine neden olabilir ve şeker hastasının gündelik hayattan kopma noktasına getirebilir.

Bu probleme çözüm olan ozon tedavisi ayak yaraları için günümüzde en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Uygulamayı tercih eden kişilerin ozon tedavisi yorumları arasında yöntemin etkisi ve başarı oranının yüksek olması dikkat çeker.


Diyabetik Ayak Yaralarında Ozon Kullanımı

Gerçekleştirilen araştırmalara göre ayak ve diz altı ampütasyonlarının en büyük sebebi diyabet nedeniyle oluşan ayak yaralarıdır. Bu nedenle her bir şeker hastasının ayak sağlığına önem vermeli ve geç kalmadan tedaviye başlamalıdır. Ozon terapisi ile diyabetli vücudun hücrelerinde oksijen oranı artar, kan dolaşımı yoğunlaşır.
Diyabetik ayak yaralarında ozon kullanımı özetle, sadece ayak yaralarına değil şeker hastalığının sebep olduğu yan etkilere karşı da vücudu korur.  Ülkemiz genelinde ozon tedavisi yapan hastaneler arasındaki kliniği ve konusunda uzman doktorlardan Op. Dr. İlhami Atılgan, ozon terapi konusunda öncü isimlerdendir.


Hiperbarik Oksijen Tedavisinin Etkileri

Yaraların iyileşmesinde etkili ve zahmetsiz uygulama olarak bilinen hiperbarik oksijen terapisi tüm şeker hastalarının hayatını kolaylaştırmaktadır. Hiperbarik oksijen tedavisi ile hastaya deniz seviyesinin atmosferik basıncının üç kat fazlası, çelik bir kabin içerisinde verilir.

Hastanın, en doğal oksijenin soluması sağlanır. Hiperbarik oksijen terapisi ile hastanın %100 oksijen solumasıyla dokularda oksijen oranının artırılması, yaraların iyileşmesi ve dokuların sağlığına kavuşması amaçlanır. Diyabetli hastalar hekimlerinin kontrolünde oksijen tedavisi yapan hastaneler araştırabilir ve hiperbarik oksijen tedavisi olabilir.


Diyabetik Ayak Ozon Tedavisi Ankara

Ozon tedavisi ve hiperbarik oksijen tedavisine yönelik tüm detayları Ankara Çankaya bölgesinde yer alan Op. Dr. İlhami Atılgan kliniğinde de edinebilirsiniz.  Üstelik ozon tedavisi ücreti ve hiperbarik oksijen tedavisi seans ücreti bilgilerini de öğrenebilir tedaviye başlayabilirsiniz.
 

Son Yazılar