Doğum Sonrası Genital Estetik

Doğum Sonrası Genital Estetik
Zorlu doğumlarda ortaya çıkan genital bölgedeki problemler, doğum sonrası genital estetik ile son buluyor. Görünümünden rahatsızlık duyulan vajina bölgeleri, estetik operasyonlarla eski görünümüne kavuşabiliyor ya da doğum esnasında kesi atılması sonucu ortaya çıkan sağlık problemleri yok oluyor. Doğum sonrası genital estetik uygulamaları sayesinde hem cinsel birleşmede azalan haz duygusu artmakta hem de idrar ve gaz kaçırma gibi sorunlar atlatılabilmekte.


Perinoplasti ile Doğumdaki Kesiler Son Buluyor

Zorlu normal doğumlarda kadının vajina bölgesine kesi atılır. Bu kesiler ile bebeğin vajinadan daha kolay çıkmasına olanak sağlanır, aynı zamanda makadın zarar görmemesi amaçlanır. Doğum sonrasında ise kontrolsüz yırtıkların ilerlememesi için ve idrar kaçırma, idrar torbası sarkması oluşmaması için de epizyo dikişleri atılır. Bu epizyo dikişlerinin tedavisi de şarttır; çünkü epizyo dikiş izlerinin silinmemesi de bir dizi sorunu ortaya çıkarabilir. Vajinanın genişlemesi ve görüntüsünde bozulmalar, ağrılı cinsel birliktelik yaşanması gibi başlıca sorunları tetikleyebilir. Son derece zahmetsiz bir operasyon olan perinoplasti ile normal doğum dikiş izlerinin tedavi edilmesi mümkündür.


Vajina Daraltma Operasyonu ile Doğumdan Önceki Görünüme Kavuşuluyor

Doğum sonrası genital estetik yöntemleri kadınlar için çok büyük faydalar sunuyor. Uygulamalar hastadan hastaya değişiklik gösterse de zahmetsiz ve hastayı gündelik hayattan alıkoymayan nitelikte. Vajina daraltma operasyonu da özellikle zorlu doğumların sonrasında hekimlerin birçok hastasına uyguladığı genital estetik uygulamalardan biridir.

Genişleyen vajina bölgesi sadece görünümüyle kadınları rahatsız etmez aynı zamanda hissiz cinsel birlikteliklere ve farklı genital sağlık sorunlara neden olur. Vajina daraltma müdahalesi bir diğer adıyla vajinoplasti, vajinal kuruluk derdiyle mücadele eden kadınlarda da başarılı sonuçlar doğurur. Lazer yöntemiyle yapılan vajinoplasti yaklaşık yarım saat ya da bir saatlik işlemle tamamlanır. Operasyonda gevşeyen vajinal iç kaslar sıkılaştırılır, eğer ihtiyaç varsa iç ve dış dudak bölgelerinde de görünüm düzeltilir.


Doğum Sonrası Genital Estetik ile Mutlu Son

Zorlu doğumlardan sonra genital estetik operasyonuna ihtiyaç duyan kadınlarda iki ana problem görülür.
  • Estetik kaygılar ortaya çıkması
  • Sağlık problemlerinin günlük hayatı etkilemesi

Çoğu zaman da hastada her iki problem de görülebilir. Perinoplasti ve vajinoplasti uygulamaları ile hem ciddi cerrahi müdahaleye ihtiyaç kalmadan estetik kaygılarına ve sağlık problemlerine çözüm bulunur hem de hastaların çektiği sıkıntılara son verilir.

Genital Estetik Uygulamaları:
  • Zahmetsizdir ve başarılı sonuçlarıyla hastaları mutlu eder
  • Partnerler arasında yaşanan cinsel problemlere çözüm olur
  • Gündelik hayattan hastayı koparmayan süreçlerdir


Genital Estetik Ankara

Op. Dr. İlhami Atılgan kliniğine gelerek tüm genital estetik uygulamaları hakkında detaylı bilgi alabilir, tedavinize başlayabilirsiniz. Lazerli estetik tedaviler için alanının en etkin cihazı olarak kabul gören Fotona Er-YAG Lazer kullanılan Ankara Çankaya'daki kliniğimizden randevu almak için telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.
G Noktası Büyütme G Shot Tedavisi

Son Yazılar