Dolaşım Bozukluklarında Ozon Tedavisi

Dolaşım Bozukluklarında Ozon Tedavisi
Vücudun kan nakil sisteminde görülen dolaşım bozukluklarında ozon tedavisi sıklıkla tercih edilen destekleyici uygulamalardandır. Ozon tedavisinin birçok hastalığa faydası olduğu gibi dolaşım bozuklukları endikasyonlarında da etkili bir yöntem olması, hekimler tarafından bu uygulamayı tercih edilebilir kılar. Çeşitli sağlık problemlerine yol açabilen dolaşım sistemindeki bozukluklar, tedavi edilmemesi durumunda telafisi mümkün olmayan sorunlara neden olabilmektedir. Sıkıntılarınız ilerlemeden doğal ve kolay bir yöntem olan ozon tedavisi ile sağlığınıza kavuşabilirsiniz.


Ozon Terapisi ile Dolaşım Bozukluklarına Son Verin

Birçok farklı hastalığa çare olarak görülen ozon terapi ile kişilerin kanlarındaki oksijen yoğunluğunun artırılması amaçlanır. Böylelikle kanın dokulara oksijeni taşıması ve bırakması artar. Daha fazla oksijen ile beslenen dokular güçlenir, vücudun bağışıklık sistemi direncini yükseltir. Kısacası vücudun çok önemli mekanizması olan dolaşım sistemindeki bozukluklar için ozon tedavisi hekimlerin asıl tedavi uygulamalarının yanında önemli bir yere sahiptir.

Ozon tedavisi yaptıranlar arasında;
  • Damar sertliğine neden olan faktörler azalır veya engellenir
  • Hipertansiyonda iyileşme görülür
  • Damar tıkanıklığı tedavisi çok daha etkili yürütülür
  • Kısa yürüyüşlerde hissedilen bacak ağrılar azalır ya da yok olur


Ozon Tedavisi Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Bu sorunun aslında her hasta için net bir cevabı yoktur. Konusunda uzman hekim hastayı inceledikten sonra gerekli ölçüm ve analizleri yapar. Ardından hangi uygulama ile ozon tedavisini yapılacağına karar verir ve tedaviyi kaç seans uygulayacağına dair hastayı bilgilendirir.

Ozon tedavisi yaptıranlar arasında yapılan çalışmalar, ozon tedavisinin yaklaşık 10 – 14 seans arasında gerçekleştirildiğini gösterir. Yöntemin faydasını paylaşan ozon tedavisi yorumları arasında diyabetli hastaların, bacaklarında varis çıkmış kişilerin ve yürümekte zorluk çeken bireylerin cümleleri oldukça kayda değer ve uygulamayı yaptırmak isteyenlere yol gösterici niteliktedir.


Dolaşım Bozukluklarında Ozon Tedavisi Yeterli mi?

Ozon tedavisi günümüzde hala geliştirilen ve araştırılan bir uygulamadır. Hekimlerin uyguladığı, bilimin kabul ettiği yöntemlerde ozon terapisi yan tedavi şekli olarak da görülebilir ve uygulama mutlaka hekim kontrolünde yapılmalıdır. Aksi halde kişiye yarar getireceğine zarar da getirebilir. Bu nedenle uygulama için mutlaka ozon tedavisi görenlerin yorumları yanında, tedavi görülecek uzmanın alanındaki yetkinliği de dikkate alınmalıdır.

Ozon tedavisi fiyatları hastadan hastaya değişebilmektedir; çünkü her bir hastada ozon terapisi farklı yöntemler ile uygulanır. Ayrıca kaç seans olacağını da hekim hastayı görmeden belirlenememektedir. Dolaşım bozukluklarında ozon tedavisi hakkında tüm detayları ve fiyat bilgisini Ankara Çankaya'daki kliniğimizle iletişime geçerek veya Op.Dr. İlhami Atılgan'dan randevu alarak öğrenebilirsiniz.

Son Yazılar