Gebelik Çatlakları Lazer Tedavi

Gebelik Çatlakları Lazer Tedavi
Bebeğini kucağına aldığı mutluluktan sonraki dönemde kadının en büyük derdi olarak ortaya çıkan gebelik çatlakları lazer tedavi uygulamalarıyla son bulur. Hormonal değişiklikler, hızlı kilo alma ve yetersiz sıvı tüketimi sonucu ortaya çıkan çatlaklarla kadınlar ömür boyu yaşamak zorunda kalmıyor ve lazer uygulamalarıyla hasarlı kollajenlerden kurtuluyor. Çatlaklara yönelik tedavilerin en çok tercih edileni olarak dikkat çeken lazer uygulaması, sayesinde çatlaklara veda edilmesi son derece zahmetsiz.


Gebelikte Çatlak Neden Oluşur?

Gebelik döneminde kadın vücudu birçok değişim geçirir. Özellikle hamileliğin son üç ayında belirginleşen çatlaklar aslında bir çeşit deri yırtılmasından ibarettir. Derinin aşırı gerilmesi sonucu cildin kollajen dokuları tahribata uğrar ve çatlaklar oluşur. Çatlak görünümüyle mücadele ise dengeli beslenme, bol su tüketimi ve vücudu nemlendirerek olur. Gebelik döneminde vücutta oluşan çatlaklara yönelik kullanılacak her krem öncesi mutlaka hekime danışılmalıdır. Doğru çatlak giderici ürünlerin kullanımı sayesinde sorunun hem gebelikte hem de gebelik sonrasında rahatsız edici boyutlara ulaşması engellenir.


Gebelik Çatlakları Lazer Tedavi

Her ne kadar dikkat edilse de kimi kadınlarda genetik yapıdan dolayı kimi kadınlar da ise farklı nedenlerden dolayı çatlaklar oluşabilir. Gebelik döneminden sonra ise bu sorunla mücadele ise lazer uygulamaları ile verilebilir. Gebelik çatlakları lazer tedavi uygulamasında, hasar görmüş kollajenlerin yok edilerek yeni kollajenlerin ciltte filizlenmesi sağlanır. Böylelikle üst derideki kök hücreler aktif hale gelerek çatlak görünümü tedavi edilir. Çatlaklara yönelik yapılan lazer işlemi oldukça başarılı sonuçlar verir. Üstelik zahmetsiz ve kısa bir uygulamadır.

Uygulamada birkaç seans içerisinde gözle görülür sonuçlar elde edilmeye başlanır. Kimi kadınlardaki çatlaklar çok daha yoğun görünüme sahip olabilir. Bu çatlaklar için ise hekimler lazer tedavisinin yanında destekleyici farklı yöntemleri de uygulamayı tercih edebilir.


Gebelik Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

  • Bol bol su tüketilmelidir. Bu sayede derinin daha az gerilmesi sağlanır.
  • Deri tipine uygun nemlendirici düzenli şekilde kullanılmalıdır.
  • Egzersizler ihmal edilmelidir.
  • Kilo alımına dikkat edilmelidir.
  • Sağlıklı besinler tüketilmelidir.


Gebelik Çatlakları Lazer Tedavi Ankara

Çatlak görünümüne karşı en etkili yöntem lazer tedavisi için Ankara Çankaya’daki Kliniğimize ile iletişime geçerek randevu kaydı oluşturabilirsiniz. Op. Dr. İlhami Atılgan’ın etkili lazer uygulamaları hakkında da tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Son Yazılar