İnfertilitede Ozon Kullanımı

İnfertilitede Ozon Kullanımı

İnfertilite ozon kullanımı, Op. Dr. İlhami Atılgan’ın bu alandaki çalışmalarıyla yüksek oranda yüz güldürücü sonuçlar alınmasını sağlayan bir tedavi yöntemi. Halk arasındaki ismiyle kısırlık, kadın ve erkekte görülebilen çocuk sahibi olamama durumudur. Bu durumun sonradan olan çeşitli sebepleri olmakla birlikte, doğuştan da olabilmektedir.


Doktor kontrolleri neticesinde korunmasız cinsel ilişki neticesinde herhangi bir sonuç alınamadığı takdirde, alternatif olarak tüp bebek yöntemleri denenmektedir. Tüp bebek yardımcı tedavi yöntemleri içerisinde infertilitede ozon kullanımı Dr İlhami ATILGAN   oldukça yaygın olarak kullanmaktadır. 


Ülkemizde bu tedavi yöntemini en iyi şekilde uygulayan Op. Dr. İlhami Atılgan, yıllardır çocuk sahibi olamama sorunu yaşayan pek çok hastaya umut olmuştur. Başarılı sonuçlar vermesi nedeniyle de pek çok kişi çocuk sahibi olabilmiştir.


Tüp Bebekte Ozon Tedavisi

Doğal bir antioksidan olarak hücrelerin ve bozulmuş dokuların tedavisinde, infertilite olan kişilere oksijen kullanılması işlemine infertilitede ozon kullanımı denmektedir. Ozon doğal bir gaz olarak tüm dünyada oksijen sayesinde var olmaktadır.


Bu gaz, hücreleri, bozulan dokuları tedavi etme özelliğinin bulunması yanında oksijenlerin sağlıklı bir şekilde organlara taşınmasını sağlaması ve virüsleri öldürücü özelliği taşıması bakımından pek çok faydası bulunmaktadır.


Tedavinin asıl amacı, vücudu onarması ve diğer saydığımız tüm özellikleri en iyi şekilde tedavi etmesidir. Yenilenme ve sağlıklı bir onarım yapılması özellikle tüp bebek için oldukça faydalı olmaktadır.


Tüp Bebekte Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hastanın öncelikli olarak ne gibi sorunlarının olduğu ve herhangi bir sağlık probleminin olup olmadığı tespit edilir. Hastanın hikayesi alınarak en uygun şekilde hastaya uygun tedavi yöntemleri belirlenir. Ardından seanslar eşliğinde tedavi uygulanmaktadır.


Tedavi uygulamaları içerisinde pek çok yaygın yöntem bulunmaktadır:

  • Minör Yöntem: Hastanın durumuna göre kişiden 2 – 5 cc arasında kan alınarak, ozon gazı ile karıştırılır. Kişiye tekrar geri verilir.
  • Major Yöntem: Miner yönteme benzer şekilde 50 – 200 ml arasında kan alınır, dozu sabit olan ozon gazı ile birleştirilen kan tekrar hastanın vücuduna enjekte edilir.
  • Vajinal Yöntem: Kadın hastalarda uygulanan yöntemlerden biridir. Vajina içerisine ince bir boru ile ozon gazı verilir.
  • Rektal Yöntem: Bağırsak sistemi ile ilgili olan rahatsızlıklar için uygun bir yöntemdir. Bağırsak mukozalarının ozon gazına maruz bırakılmasıyla tedavi gerçekleştirilir.


İnfertilitede Ozon Kullanımı 

Ankara Çankaya’daki muayenehanesinde yıllardır ozon tedavisi üzerine çalışmalar yaparak pek çok hastaya umut olan Op. Dr. İlhami Atılgan özellikle infertilite olan kişilerin ozon ile tedavi edilmesi noktasında oldukça başarılı sonuçlar elde etmektedir. Tüm merak edilenler için bir telefon ile bilgi alabilirsiniz.

 

Son Yazılar