Kronik Yorgunluk Ozon Tedavisi

Kronik Yorgunluk Ozon Tedavisi
Fibromiyalji ve Kronik Yorgunluk Ozon Tedavisi ile desteklendiğinde hastaların ağrı kesici ihtiyacını azaltan ve ağrılarını dindiren etkiye sahiptir. Çağımızın rahatsızlıklarından biri olan fibromiyalji, şehir yaşamının artmasıyla görülmeye başlanan bir rahatsızlık olarak bilinir. İnsan vücudundaki yumuşak dokularda görülen romatizmal ağrılar psikolojik bozukluklara varabilen sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

Kronik yorgunluk sendromu ise fibromiyaljinin bir yan etkisi olarak görülebildiği gibi tamamen bağımsız ve nedeni tam olarak tespit edilemeyen bir durumdur. Her iki rahatsızlığın da en dikkat çeken özelliği çocuk yaşlarda dahi ortaya çıkabilmesi; ebeveynlerin nedeni tam olarak tespit edilemeyen bu durumdan dolayı bir hayli yıpranmasıdır.


Depresyona Varan Kronik Yorgunluklardepresyon ozon tedavisi

Halk arasında kulunç olarak da bilinen fibromiyalji ağrıları sürekli ağrı hissinin yarattığı bitkin düşme evresine sürükler hastaları. Bu bitkinlik de ilerleyen süreçte hastanın kendisini devamlı mutsuz hissetmesi sonucu depresyona varan psikolojik sorunlar ortaya çıkarabilir. Bu durumun oluşmasında en önemli neden hastanın:
  • Sürekli ağrı-sızı hissetmesi
  • Ağrı hissinin oluşturduğu yorgunluk sendromuna kapılması
  • Neredeyse sonu gelmeyen bu durumdan mutsuzluk duyulması
etkilerinden dolayı tekrarlayan bir kısır döngü içerisine sürüklenmeye neden olur. Adeta bir çıkmaz sokakta kalma etkisi yaratan bu fiziksel ve ruhsal gerilimler de depresyona varabilen rahatsızlıkları tetiklemektedir.


Kronik Yorgunluk Ozon Tedavisi

Hastanın laboratuar bulgularında negatif bir veriye rastlanmamasına rağmen hissedilen ağrılar ve yorgunluk sendromu gibi durumlar klasik tıbbi uygulamalarla tedaviden daha çok rahatlatıcı önlemlerle giderilebilmektedir. Bu durumda kullanılan ağrı kesici ve rahatlatıcı ilaçlar da belli bir süre sonra vücudun bağışıklık kazanmasına neden olabilir.

Ozon tedavisi, doğada bulunan ozon gazının vücutta yarattığı sağlıklı kan dolaşımı ve yenilenme etkilerine dayanan bir uygulamadır. Cilt hastalıklarından tüp bebek tedavisi ve çeşitli fiziksel deformasyonların iyileştirilmesine kadar geniş bir yelpazede destek tedavi olan ozon gazı, fibromiyalji ve kronik yorgunluk hastalarında da olumlu etkilere sahip olabilmektedir.

Ozon terapilerinden sonra hastaların adeta yenilenmiş gibi hissediyorum demelerinin en büyük nedeni kan dolaşımının daha sağlıklı işlemesini sağlamasıdır. Fibromiyalji ağrı noktalarına uygulanan ozon terapisi hastanın ağrılarının dinmesi ve ağrı kesici kullanımının azalması konularında yardımcı olabilmektedir.
ankara ozon tedavisi
Aynı şekilde kronik yorgunluk için de daha sağlıklı kan dolaşımı hastanın kendini dinç hissetmesi, bulunduğu psikolojik çöküntüden uzaklaşmasına olumlu yönde etkide bulunmaktadır. Kronik Yorgunluk Ozon Tedavisi hakkında detaylı bilgi almak ve randevu kaydı için telefon numaralarımızdan Op. Dr. İlhami Atılgan kliniğini arayabilirsiniz.
 

Son Yazılar