Majör Ozon Tedavisi Faydaları

Majör Ozon Tedavisi Faydaları
Ozon terapi yöntemlerinden biri olan major ozon tedavisi faydaları açısından başta dolaşım bozuklukları olmak üzere pek çok olumlu etkiye sahiptir. Ozon gazının kan hücreleri ile doğrudan ve hızlıca tepkimeye girmesi amaçlanan majör terapi metabolizmayı da hızlandırmaktadır.

Doğada bulunan tek dezenfektan madde olan ozon gazı uzman doktorların uygun dozajda kullanımıyla günümüzde en büyük destek tedavi yöntemi olarak dikkat çeker. Ozon terapisi yaptıranlar genellikle yenilenmiş ve rahatlamış bir tedavi deneyimi yaşadıklarını belirtmektedir.


Ozon Tedavisi Nedir Kimlere Uygulanır?

Ozon tedavisi, laboratuar ortamında yüksek voltaj yardımıyla özel cihazlarda oksijenden ayrıştırılan ozon gazının tedavi amaçlı uygulanması yöntemidir.
  • Majör Terapi
  • Minör Terapi
  • Rektal ve vajinal Insuflasyon
  • Eklem İçi Enjeksiyon
  • Torbalama Yöntemi

Birbirinden farklı rahatsızlıklarda kullanılan uygulama yöntemleridir. Cilt hastalıkları, şeker hastalığı kaynaklı yaralar, tüp bebek tedavisi, dolaşım sistemi rahatsızlıkları damar sertliği veya genel gençleştirme operasyonu ihtiyacı duyan hastalarda ozon terapi uzman doktorun kararına göre tercih edilebilmektedir. Bazı destek tedavi olarak kullanıldığı gibi kimi hastalıklarda asıl tedavi yöntemi olarak da tercih edilebilmektedir.


Majör Ozon Tedavisi Faydaları

Majör terapi uygulamasında hastadan 50-100 ml. arası kan alınarak özel bir şişe içerisinde doktorunuzun belirlediği oranda ozon gazına maruz bırakılır. Elde edilen karışım tekrar hastaya enjekte edilir. Bu terapide kullanılan laboratuar malzemeleri steril ozona karşı dayanıklı ve tek kullanımlıktır.

Majör otohemoterapi kırmızı ve beyaz kan hücrelerini meydana getiren moleküllerle en hızlı şekilde etkileşime girdiği uygulamadır. Kan dolaşımını hızlandırma etkisi bulunan ozon gazı bu sayede hastanın metabolizmasının da hızlanmasına katkıda bulunmaktadır.

Majör ozon tedavisi faydaları sıralanacak olursa:
İlerleyen yaş faktörüne bağlı rahatsızlıklar
  • Anti-aging
  • Damar sertliği
  • Dolaşım bozuklukları
  • Bağışıklık sistemi bozuklukları

gibi rahatsızlıkların tedavilerine olumlu katkıda bulunmasıdır diyebiliriz. Op. Dr. İlhami Atılgan 10 yılı aşan ozon terapisi tecrübesiyle ülkemizde bu alanda en tecrübeli uzmanlardandır. Özellikle tüp bebek tedavisinde ozon gazının mucizevi etkilerini keşfederek dünyada bu alanda ozon terapisini kullanan ilk ve öncü isim olmuştur. Ankara, Çankaya’daki kliniğimizden randevu alarak ozon terapi hakkında detaylı bilgi alabilir, merak ettiklerinizi doktorumuza danışabilirsiniz.

Son Yazılar