Mide ve Bağırsak Rahatsızlıklarında Ozon Tedavi

Mide ve Bağırsak Rahatsızlıklarında Ozon Tedavi
Tıp Dünyası’nın tamamlayıcı tedaviler arasında kabul ettiği, farklı endikasyonlarda olmak üzere mide ve bağırsak rahatsızlıklarında ozon tedavi uygulamaları çok sayıda hasta üzerinde etkili sonuçlar vermektedir. Tedavisi süresince hasta, destekleyici yöntem ozon terapi ile rahatlar üstelik ana tedavinin ilerleyişi çok daha etkili ve başarılı olur.


Ozon Terapi Nedir?

Ozon gazının kullanıldığı, iyileştirici tedavileri ifade eden ozon terapi uygulamalarında kullanılan ozon gazı, oksijen moleküllerinden oluşur. Oldukça avantajlı ve faydalı yöntem olarak tercih edilen ozonun yaşlanmayı geciktirici etkisi olduğu, vücut direncini arttırdığı, metabolizmayı çalıştırdığı, hücre ve dokulara kan dolaşımı sayesinde taşınan oksijen miktarının fazlalaştırmasıyla yenilenme etkisine sahip bulunduğu bilinmektedir.

Bu özellikleriyle bile çok sayıda farklı hastalık için tamamlayıcı yöntem ve uygulama olarak ozon terapisinin tedavilerde uzun geçmişi bulunur.


Mide ve Bağırsak Hastalıklarında Ozon Tedavi Uygulamaları

Mide ve Bağırsak Hastalıklarında Ozon Tedavi UygulamalarıMide ve bağırsak hastalıklarından olan; ülseratif kolit, Crohn, H. Pylori hastalıklarında ozon tedavisinin faydalı olduğu, ana tedaviyle birlikte uygulanması durumunda etkili sonuçları karşıladığı ve tedavi süresini kısalttığı pek çok hasta üzerinde yapılan tedaviler sonrası tespit edilmiştir.  Vücuda verilen ozon kısa sürede kana geçer; damar yoluyla tüm hücre ve dokular yüksek oksijen alır. Bu sayede dokularda yenilenme başlar, süregelen tedavinin pozitif etkileri vücutta hızla ve olduğundan fazla gözlenir.

Mide ve bağırsak hastalıklarında ozon tedavi yöntemlerinin faydaları ve avantajlarını özetleyecek olursak:
  • Ozonun hızlı şekilde bağırsak duvarından emilimi sağlanır bu sayede rektal ozon insuflasyonu bölgedeki asidik ve hipoksik etkileri ortadan kaldırır
  • Mide ve bağırsak rahatsızlıklarının vücutta yol açtığı inflamasyon etkileri giderilir
  • Bağırsakta yenilenme sağlanır
  • Kişilerde, hastalıkların yol açtığı yorgunluk ve halsizlik giderilir, tedavi süresince rahatlık ve konfor sağlanır; çünkü ozon terapisi sayesinde kanama durdurulur ve bağırsak hareketleri normale döner
  • Destekleyici tedavi ozon terapisi zahmetsiz bir uygulamadır
  • Ozonun dezenfekte etkisi bulunur. Böylelikle, virüs ve bakterilerin ortadan kaldırılması sağlanır. Mikroorganizma ve toksinler okside edilir


Mide ve Bağırsak Hastalıklarında Ozon Terapisi Ankara

Ozon terapi uygulamalarına yönelik çok sayıda başarılı çalışması bulunan Op. Dr. İlhami Atılgan Kliniği’ne randevu kaydı oluşturabilirsiniz. Ankara Çankaya’daki Kliğimizde, ozon terapisinin mide ve kolon rahatsızlıklarına karşı olumlu etkilerine dair tüm bilgileri alabilirsiniz ve tedavinize başlayabilirsiniz.

Son Yazılar