Ozon Tedavisi Nedir Kimlere Uygulanır

Ozon Tedavisi Nedir Kimlere Uygulanır
Ozon Tedavisi Nedir Kimlere Uygulanır sorusu giderek kullanım oranı artan bu yöntem için sıklıkla sorulan soruların başında gelmekte. Bu anlamda ozon tedavisi uygulandığı alanda oksijen dolaşımını arttıran, hücre yenilenmesini hızlandıran bir tedavi yöntemidir. Bilinen bir yan etkisinin olmaması nedeniyle de uzman doktor kararıyla herkese uygulanabilir özelliktedir.

İnsan vücudunun yaşa göre durumu göz önüne alındığında, hücre yenilenmesinin yavaşladığı dönemler olan 30 yaş ve sonrasında ağırlıkla tercih edilmelidir. Cilt rahatsızlıklarından çeşitli organ problemlerine kadar geniş bir kullanım alanı olan ozon tedavisi destekleyici ve tedaviyi hızlandırıcı bir yöntemdir.

Ozon Tedavisi Nedir Kimlere Uygulanır sorusunu en anlaşılır hatlarıyla cevapladıktan sonra biraz daha ayrıntılı konulara değinebiliriz.


Kimler Ozon Tedavisi Yaptıramaz?

Doğal antioksidan olan ozon gazının bazı durumlarda uygulanması sakıncalı olabilmektedir. Bu konuda en net cevabı uzman doktorların muayenesinden sonra alınabilecek olmasıyla birlikte:
  • Hipertiroid Hastalarında
  • Myocardial infarction, Kalp Kası Problemlerinde
  • İleri Derece Kansızlık Yaşayanlarda
  • Favizm Alerjisi Olanlarda
  • Hemofili ve Trombositopeni Gibi Kanama Bozukluklarında
  • Alkol Bağımlılığı Problemlerinde
  • Ozona Alerjisi Olanlarda
uygulama yapılması riskli olabilmektedir. Kesin tanı için laboratuvar testleri istenebilir.


Ozon Tedavisi Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Aktif oksijen molekülü taşıyan ozon gazı, uygulandığı alanda hemen etkisini göstermekte onarım sürecini başlatmaktadır. Uygulandığı alandaki damar yapısının yüzeyinde aterosklerotik plakların oluşumunu durduran ozon, kan dolaşımını hızlandırır.

Kanda en fazla bulunan hücre olan alyuvarların kılcal damara geçişini de kolaylaştırarak ideal bir oksijene maruz kalma ortamı yaratır. Bu anlamda aslında derhal etkisini gösteren ozon tedavisi rahatsızlığın boyutuna göre kararlaştırılan seanslarla iyileşmeye yardımcı olmaktadır.


Ozon Tedavisi Nedir Kimlere Uygulanır

Modern TIP uygulamalarının en doğal, yan etkisiz ve etkili yöntemi olan ozon terapisi; doktorunuzun aksini söylemediği durumlarda herkese uygulanabilir. İster gençleşme, cilt rahatsızlıklarında; ister göz hastalıkları, karaciğer fonksiyonlarının bozukluklarında; ister cinsel problemlerde yüz güldüren başarılı tedavilere kapı açmaktadır.

Bu anlamda ozon tedavisi nedir nerelerde kullanılır sorusunun en net cevabı, destekleyici yarar sağlayabilecek pek çok sağlık problemi olarak özetlenebilir.

Ankara Çankaya'daki Op. Dr. İlhami Atılgan kliniğinde tüp bebek hastalarında ve diğer tedavilerde oldukça başarılı sonuçlar alınan ozon tedavisiyle ilgili randevu alabilir, telefon numaralarımızdan merak ettiklerinizi bizlere danışabilirsiniz.

 

Son Yazılar