Ozon Terapisi

Ozon Terapisi
Sağlık uygulamalarında kullanım alanı geniş ozon terapisi, tıp dünyasının uygun gördüğü onlarca tedaviye tamamlayıcı yöntem olarak çok sayıda fayda sağlar. Yaşlanmayı geciktirici özelliği ile anti-aging etkisine sahip ozon sayesinde zahmetsiz tedavi uygulamaları sunulur. Faydaların da ise en çok göze çarpan; vücut direnci artırması, metabolizmayı hızlandırması, hücre ve dokulara oksijen gitmesini sağlamasıdır. Hekimler, hastalarına uygun gördükleri tedavilere ek tamamlayıcı yöntem ozon terapisi ile hastalarının çok daha hızlı iyileşmesine gözlemler. Ozon terapisi her geçen gün kullanım alanını genişleterek, sayısız kişiye hastalıklarla mücadelede fayda sağlar.


Ozon Terapisi Nedir?

Ozon, oksijen moleküllerinden oluşan bir gaz türüdür. Soluduğumuz hava iki oksijen molekülünden oluşur; fakat ozon terapisinde kullanılan ozon gazında ise üç tane oksijen molekülü bir araya gelir. Ozon gazının dezenfekte etkisi, virüs ve bakterilerin öldürülmesini sağlar. Mikroorganizma ve vücuttaki toksinleri de okside eder. Tüm bu olumlu yanları ozon tedavisini uygulanabilir ve tercih edilebilir kılar.

Ozon tedavisi yararları ise saymakla bitmez; çünkü ozon terapisi sayesinde,
 • Ciltte detoks etkisi yaratılır. Üstelik uygulama ile kimyasal maddelerden vücut temizlenir. Üstelik 30’lu yaşlardan itibaren gözlemlenen kırışıklıklara karşı da etkilidir.
 • Alyuvarların oksijen taşıma kapasiteleri artırılır.
 • Alyuvarların taşıdığı oksijenin dokulara çok daha fazla seviyede ulaşması sağlanır.
 • Alyuvarların elastikiyeti artırılarak, kanın akışkanlığı sağlanır.
 • Vücut direnci artar. Böylelikle sayısız hastalığa karşı çok daha dirençli bir vücut sahibi olunur.
 • Vücut dolaşım sisteminde olumlu etki yaratılır. Günümüz dünyasında sıklıkla karşılaşılabilen depresyon başta olmak üzere ruhsal hastalıklara karşı da vücut direnç kazanır. Üstelik ozon uygulamaları yorgunluğa karşı da etkilidir.


Ozon Terapisi Uygulamasının Tercih Edildiği Durumlar

Pek çok kişi, konusunda uzman hekimlerin ozon terapisi uygulamaları ile sağlıklarına kavuşmaya devam eder; üstelik günümüzün mucizevi yöntemi ozonun çok daha geniş alana yayılan faydaları her geçen gün keşfedilmeye devam ediyor.

Ozon tedavisi yaptıranlar için zahmetsiz yöntem olan uygulamanın öncesinde herhangi bir hazırlık yapılması beklenmez. Üstelik, tedavi seansları kısa sürelidir ve hasta yıpratıcı ve yorucu etkisi yoktur. Seanslar ortalama 15 – 20 dakika sürer. Ozon tedavisinin kaç seans süreceği ise, hastadan hastaya değişim gösterir. Tedavinin mutlaka uzman hekim kontrolünde, referansları olan sağlık merkezlerinde yaptırılması tavsiye edilir. Ozon terapi fiyatları ise uygulamanın yöntemin, seans sayısı ve sağlık merkezine göre belirlenir.
kırışıklıklara karşı etkili doğal detoks ozon terapisi
Ozon tedavisi birçok endikasyonda tercih edilir.
 • Dolaşım bozuklukları tedavisinde ozon terapisi tamamlayıcı uygulama olarak hastalara uygulanır.
 • Diyabetli kişilerin ayak yaraları başta olmak üzere, zor iyileşen enfekte yaraların tedavisi için ozon uygulaması tercih edilir.
 • Kronik yorgunluk durumlarında ozon tedavisinin olumlu etkileri gözlemlenir.
 • Vücut direncinin düşük olduğu durumlarda ozon terapisine başvurulur.
 • Cilt gençleştirmede ozon tedavisi uygulanır. Anti-aging etkisi ozonda bulunur.
 • Kısırlıkta tamamlayıcı tedavi olarak ozon terapisinin faydaları profesyonel hekimler tarafından kabul görür. Bebek isteyen çiftlere hekimler, ana tedaviye ozon terapisini de ekleyebilmektedir.
 • Tüp bebek tedavilerine artık hekimler ozon terapisini de uygulamayı faydalı görür.
 • Sperm bozukluklarında da ozon yöntemi ile elde edilen başarılı sonuçlar yüzleri güldürür.
 • Eklem rahatsızlıklarında uygulanan tedavilerde ek yöntem olarak ozon terapisi, tedavinin başarı oranını artırır.
 • Kanser hastaların maruz kaldığı radyasyonun etkilerini azaltmak için de ozon yöntemi tercih edilir.


Ozon Terapisi Ankara 

Ankara Çankaya’da bulunan Op. Dr. İlhami Atılgan Kliniği’nde destekleyici ve tamamlayıcı uygulama ozona dair onlarca farklı endikasyona yönelik sayısız işlem gerçekleştirildi ve gerçekleştirilmeye devam edilmektedir. Tedavilerin başarı oranını artıran ozon terapisine yönelik tüm uygulamalarımız, yöntemlerimiz ve ozon tedavisi fiyatları 2019 yılına dair tüm detaylar için randevu kaydı oluşturabilirsiniz. Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

 ozon terapisi nedir sunu

Son Yazılar