Ozon Terapisi Ankara

Ozon Terapisi Ankara
Etkili uygulama ozon terapisi Ankara Çankaya’daki Op. Dr. İlhami Atılgan Kliniği’nde pek çok tedavi için destekleyici yöntem olarak başarılı sonuçlar vermeye devam ediyor. Ozon Tedavisinin etki ettiği hastaların yüksek oranda sağlığına kavuşması, bu konuda dikkatlerin ozonun üzerine çekilmesine neden oluyor. Vücudun tüm dokularına oksijeni ulaştırmada yardımcı ozon tedavisi, onlarca hastalığın tedavisinde tamamlayıcı yöntem olarak kullanılmakta ve yaşam kalitesine olumlu etkide bulunmakta. Diyabetin yol açtığı olumsuz etkileri giderme başta olmak üzere çeşitli cilt sorunları, infertilite, damar ve kalp rahatsızlıkları, kadın hastalıklarında da uygulanıyor.


Ozon Terapisi ve Vajinal Enfeksiyon

Ozon tedavisi, kadın hastalıklarında kimi zaman tek başına uygulanabiliyor kimi zaman da asıl tedaviye destek olarak tercih ediliyor. Ozon terapisinin anti-efektif özelliği, bağışıklık sistemi güçlendirerek vücudun direnci artırır. Böylelikle enfeksiyona açık vajinal bölgede oluşabilen rahatsızlıklar ozon ile çok daha kısa süre içerisinde tedavi edilebilir. Örneğin, mantar başta olmak üzere vajinal enfeksiyon rahatsızlıklarında ozon terapisi tercih edilebilir. Ayrıca rahim ağzı yaralarında, yumurta ve tüplerde karşılaşılabilen iltihaplarda da ozon tedavisi ile başarılı sonuçlar elde edilir.


Ozon Tedavisi ve İnfertilite (Kısırlık)

Ozon terapisi keşfedilen en etkili antioksidanlardandır. Konusunda uzman hekimler tarafından tedavi uygulandığında antioksidan özellikler vücutta gözlenir ve iyileşme sağlanır. Kısırlık tedavilerindeki etkileriyle kendinden söz ettiren ozon tedavisi özellikle tüp bebek uygulamalarında destek terapi olarak Dr. Atılgan'ın öncü çalışmaları sonrası çok sayıda hekim tarafından tercih olmuş durumdadır.

Ozon terapisi Ankara Çankaya’daki Op. Dr. İlhami Atılgan Kliniği’nde infertilite ve tüp bebek tedavilerinde uygulanmaya devam etmektedir ve başarılı sonuçlarıyla hekimler için örnek uygulamalar haline gelmiştir. Tüp bebek tedavisinde ozon, olumlu hormonal etkileri tetikler, rahim tabakasını ve over fonksiyonları güçlendirir.


Ozon Tedavisi ve Kalp ve Damar Hastalıkları

Ozonun başarılı etkilerinin olduğu diğer hastalık grubu olan kalp ve damar rahatsızlıklarında, oksijen taşımanın artması ve tedavilerin başarılı sonuçlar vermesidir. Damar tıkanıklığını iyileştirmede etkili yöntem ozon terapisiyle kan akışkan hale gelir ve damarlardaki tıkanıklar açılır. Üstelik tıkanıklıklardan ötürü oksijenin ulaşamadığı dokulara sağlıklı şekilde oksijen ulaşarak dokuların canlanması sağlanır. Kap ve damar rahatsızlıklarında ozon hem doğal hem de etkili tedavi olarak bilinmektedir; üstelik hasta üzerinde herhangi yan etkisi de gözlenmemektedir. 


Ozon Tedavisi ve Menopoz

Her kadının yaşayacağı menopoz döneminde de ozonun rahatlatıcı ve sağlıklı etkileri kanıtlanmıştır. Her şeyden de önemlisi ozon terapisi sayesinde menopoz dönemine giren kadınlarda, bu dönemin olumsuz etkileri minimuma indirilir. Sıcak basması, huysuzluk, uyku problemleri menopozun günlük hayatı işkenceye çeviren yan etkileridir. Ozon terapisi sayesinde menopoz döneminde sıcak basmasının azaldığı görülür. Üstelik sağlıklı şekilde dokuların oksijene doyması, kadın üzerinde oluşan sinir ve huysuzluğu da yok eder aynı zamanda uyku saatlerinin de düzene girmesine etki eder. Canlanan doku ve hücreler sayesinde kadınlar hem enerjik hem de gün içerisinde çok daha canlı olur.


Ozon Tedavisi ve Diyabet

Tip 1 diyabet rahatsızlığında şekerin düşürülmesi dışında hem tip 1 hem de tip 2 diyabet rahatsızlığın yan etkilerini azaltmak için ozon terapisi günümüzde olmazsa olmaz bir yöntem halini almıştır. Diyabet nedeniyle alınması gereken ilaçların günlük dozajlarının azaltılmasındaki katkısının tartışmasız olduğu ozon terapisi, komplikasyonların oluşmasını ve gelişmesini de engeller. En önemlisi de her diyabetlinin korkulu rüyası ayak yaraları için ozon tedavisi çok önemlidir. Diyabetlilerde oluşan ayak yaralarının iyileşmesi zordur ve yaraların ilerleyip çok daha büyük problemleri yol açması olasıdır. Bunun başlıca nedeni; dokuların oksijensiz kalmasıdır. Hekimin uygun gördüğü dozajlarda uygulanan ozon terapisi, dokulara oksijenin ulaşmasına yardımcı olur. Böylelikle yaraların bulunduğu bölgelerdeki dokular yenilenmeye girer.


Ozon Terapisi Ankara

Hastadan hastaya ya da hastalıktan hastalığa seans sayısının ve tedavi yönteminin değiştiği ozon terapisi Ankara tedavi uygulamaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu konuda sadece Türkiye’de değil aynı zamanda dünyanın birçok yerinde, uyguladığı ozon terapisi tedavileriyle elde ettiği başarılı sonuçları hekimlere aktarmaya devam eden Op. Dr. İlhami Atılgan Kliniği’ne gelebilir ve tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Son Yazılar