Vajinal Enfeksiyonlarda Ozon Tedavisi

Vajinal Enfeksiyonlarda Ozon Tedavisi
Vajinal Enfeksiyonlarda Ozon Kullanımı, doğal dezenfektan olan ozon gazının mikropları yok edici özelliği ile son derece zahmetsizdir. Mikropları öldürmesiyle birlikte yan etkiler olan kaşınma, kızarıklık ve yanma gibi şikayetleri de gidermektedir.

Genital bölge iltihaplanmaları, (Vajinit ) gibi rahatsızlıklar kadınlarda sıklıkla karşılaşılabilen durumlardır.
  • Vajinal Akıntılar
  • Genital Bölge Alerjileri ve Kaşınmalar
  • Vajinal Koku
  • Genital Bölge Mantarları
uzman doktorlara başvurulardaki şikayetlerin çok büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu problemlere bağlı olarak iç çamaşırı ile temas durumunda rahatsızlık duyma, ağrı hissetme, cinsel yaşamda huzursuzluklar baş göstermektedir.


Vajinal Enfeksiyon Tedavisi

Genital bölgedeki iltihaplanmalar için klasik tedavi yöntemi ilaç kullanarak yapılan tedavilerdir. İlaçla tedavilerde antibiyotikler rol almaktadır. Ancak bu ilaçların tekrarlayan rahatsızlıklarda üst üste kullanılması hem bağışıklık kazanılmasına neden olmakta hem de çeşitli yan etkilere ortam hazırlamaktadır.

Unutulmamalı ki rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan her ilacın kimyasal içeriği sadece hastalığa ait mikroorganizmaları yok etmez. Onların yanında vücudun doğal hali için gerekli olan yararlı mikroorganizmaları da tahrip eder. İşte bu yüzden günümüzde Sağlık Bakanlığının da uygulamalarıyla antibiyotik kullanımı mümkün olduğunca kısıtlanmıştır.

Vajinal Enfeksiyonlarda Ozon Kullanımı işte bu tür yan etkilere engel olması açısından son derece hasta dostu bir uygulamadır.


Vajinal Enfeksiyonlarda Ozon Kullanımı

Oldukça sık aralıklarla vajinal enfeksiyon geçiren kadınların, ilaç tedavisi almaları belirli bir süre sonra başka organlardaki fonksiyonların bozulmasına yol açabilir. Ozon kullanılarak yapılan genital bölge dezenfeksiyonları oldukça güvenilir olup tekrarlanmasında da bir sakınca bulunmamaktadır.

Genital bölgede uygulanan ozon terapisi epitelizasyon etksine; diğer bir tabirle ölü hücrelerin tahribatıyla yenilenme etkisini hızlandırma özelliğine sahiptir. Nihayetinde tamamen kendi kendine onarım sürecini sağlamakta, doğal yollardan tedavi fırsatı doğurmaktadır.


Ozon Tedavisi Ankara

Vajinal enfeksiyonlarda ozon tedavisi lokal uygulama yöntemi kullanılarak zararsız iyileşme sağlar. Doktorunuzun tedaviye karar verebilmesi için şikayetlerinizi dinleyerek tekrarlama durumu, genital bölge rahatsızlıkları ve yaşam tarzınızla ilgili bilgi edinmesi gerekir.

Vajinal Enfeksiyonlarda Ozon Kullanımı, ilaç kullanılmaması sayesinde vücudun bağışıklık sistemine herhangi bir müdahalede bulunmaz. Aksine bağışıklık sistemini güçlendirici, tekrarlayan rahatsızlıkları tamamen tedavi edici faydalar sağlar.

Ankara Çankaya’daki Op. Dr. İlhami Atılgan kliniğini arayarak ozon terapisiyle ilgili detaylı bilgi isteyebilir, randevu alarak tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz.

Son Yazılar