Vulva Beyazlatma Nedir?

Vulva Beyazlatma Nedir?
Labial whitening, vulvar whitening ya da pudenda bleaching olarak da bilinen vulva beyazlatma nedir? Zamanla farklı sebeplerden dolayı vajinal bölgede renk değişimi gözlemlenebilir. Kararma probleminden rahatsızlık duyan kadınla,  lazerle bacak arası beyazlatma işlemi için konusunda uzman hekimlere başvurur. Koyulaşma herhangi fiziksel sağlık problemi yaratmaz; ancak psikolojik ve estetik yönden rahatsızlık verebilir. Bu tür durumlarda vajina beyazlatma kadınlar tarafından tercih edilen, başarılı sonuçları olan bir uygulamadır.


Vulva Beyazlatma Nedir?

Dış genital bölge olan vulvada, yaş ve hormonal düzensizlikler nedeniyle renk değişimi ve kararma gözlemlenir. Kararmanın nedeni ise östrojen hormonudur. Gebe kadınlarda da oldukça fazla görülen koyulaşmanın nedeni gebelikte artan östrojenden hormonundan kaynaklanmaktadır.
Öte yandan vulvada gözlemlenen;
  • Doğum kontrol hapı kullanımı,
  • Polikistik over sendromu,
  • Hormonal rahatsızlar,
  • Çeşitli Cilt sorunları
genital bölge kararmasının diğer nedenleri olarak sıralanabilir. Kararmadan rahatsızlık duyan kadınlara zahmetsiz ve cerrahi operasyon gerektirmeyen lazerle beyazlatma yöntemi tavsiye edilir.


Vajina Kararmaları Nasıl Giderilir?

Kadınlar için estetik görünüm kendine güven duygusunu pekiştiren öneme sahip bir kriterdir. Estetik görünümünden memnun olmayan kadınlarda, cinsel güvensizlik başta olmak üzere genel yaşam sevincini de etkileyen olumsuzluklar yaşanabilir.

Gelişmiş teknoloji sayesinde lazer yöntemiyle çok sayıda tedavi ve estetik işlemi yapılabilmektedir. Vajina daraltma ve vajina sıkılaştırma bu işlemler arasında kadınların oldukça rağbet ettikleri uygulamalardır. Genital böyle kararmaları için de Lazerle renk açma fiyat ve başarılı sonuç dengesi olarak yüzleri güldüren bir tedavi metodudur. Ayrıca tek seans lazer uygulama, yüksek oranda başarılı sonuç için yeterli olmaktadır.

Herhangi yan etkisi bulunmayan lazerle vajina beyazlatma işleminden sonra genellikle bir hafta içerisinde hastanın hiçbir problemi kalmaz. Diğer beyazlatma yöntemleri olarak bilinen krem ve kimyasal peeling uygulamaları lazerle beyazlatma kadar etkili olamamakta, kalıcı görünüm sağlayamamaktadır.


Vulva Beyazlatma Ankara

Vulva bölgesinin renk değişiminden rahatsızlık duyan kadınlar vulva beyazlatma nedir sorusuna cevap aramakta ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak istemektedir. Böyle bir rahatsızlığınız varsa lazerli tedavinin en zahmetsiz ve kalıcı etkiye sahip tedavi yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Üstün teknoloji donanımla lazerle beyazlatma işlemi için kliniğimize başvurabilirsiniz. Uygulamanın tüm detayları ve seans fiyat bilgisi için Op. Dr. İlhami Atılgan Kliniğini arayabilir, randevu talep edebilirsiniz.

Son Yazılar